Romanje ŽK

Tudi letošnje leto smo romali - soboto po veliki maši. Pot nas je vodila na Gorenjsko, kjer smo imeli sveto mašo - v srednjeveški cerkvi v Adrgasu (Velesovo), tam si ogledali katakombe in bili deležni gostoljubja tamkajšnjega župnika. Nadaljevali smo po v Kamnik, si ogldali mali grad in trinadstropno grajsko kapelico. Na Černivcu (902 m nadmorske višine) smo se okrepčali in par metrov niže zapeli litanije Matere Božje v cerkvi v Novi Štifti, kjer nas je pričakal in tudi pogoslil Turniški faran g. Lojze Ternar. Naslednja postaja je bila domačija našega župnika in srečanje z njegovi domačimi ter obisk cerkve v Mozirju, kjer je p. Toni bil krščen in obhajal novo maši. Zadovoljni smo se vrnili domov. o vsem tem pričajo zgovorne fotografije.