Avtor: zuturnisce Objavljeno: 29. 03. 2020

Spored obredov v župniji Turnišče

Da boste lažje sledili dogajanjem v naši župniji, vam predstavljamo program obredov, da bi ob istem času bili povezali kot očestvo.

Navodila slovenskih škofov za velikonočne praznike 2020 v času epidemije

Župnija Turnišče

Radijski misijon na Radiu Ognjišče

Škofje vabijo vernike, da v okviru priprave na velikonočne praznike spremljajo radijski misijon Radia Ognjišče, ki bo potekal od 29. marca do 4. aprila.

Cvetna nedelja, 5. april 2020

Verniki povabljeni k spremljanju svete maše po TV SLO 2 ob 10.00.

Iz župnije Turnišče sveta maša ob 11. uri na Tv IDEA in internem kanalu.

Veliki četrtek, 9. april 2020

Krizmena maša na veliki četrtek bo prestavljena na čas, ko se bodo razmere uredile.

Škofje prosijo Radio Ognjišče in TV Exodus, da v svojem programu, v času svetega tridnevja, vernikom omogočita spremljanje neposrednega prenosa svete maše.

V Turnišču bo maša velikega četrtka (brez občestva) v cerkvi ob 18. uri – pridružite se nam v molitvi.

Veliki petek, 10. april 2020

Ta dan naj se moli žalostni del rožnega venca oz. križev pot ob 15.00 na Radiu Ognjišče. Duhovniki bodo v zaprtih cerkvah ob 18.00 brez navzočnosti vernikov opravili bogoslužje velikega petka.

Tudi v Turnišču bodo v cerkvi obredi ob 18. uri (brez občestva) – pridružite se nam v molitvi.

Velika sobota, 11. april 2020

Blagoslov in delitev ognja letos odpade.

Škofje določajo, da je zaradi epidemije veljaven blagoslov jedil po televiziji oz. radiu.

Škofje vabijo vse vernike, da pripravijo velikonočna jedila in se udeležijo televizijskega prenosa blagoslova velikonočnih jedil iz mariborske stolnice, ki bo na TV SLO 1 predvidoma ob 15.00 in 17.00.

V Turnišču blagoslov jedil ob 15. uri v cerkvi (brez občestva). Naj se ta blagoslov razlije po celi župniji.

Duhovniki bomo ob 20.00 obhajali velikonočno vigilijo, in vas vabimo, da se nam v duhu pridružite.

Tudi v Turnišču bodo v cerkvi (brez občestva) obredi ob 20. uri – pridružite se nam v molitvi.

Vstajenjske procesije letos odpadejo.

Na TV SLO 1 na veliko soboto zvečer povabljeni k ogledu velikonočne poslanice slovenskih škofov.

Velika noč, 12. april 2020

Duhovniki darujejo velikonočno mašo sami v svojih zaprtih župnijskih cerkvah brez udeležbe vernikov.

V Turnišču bo velikonočna maša (brez občestva) v cerkvi ob 8. uri – pridružite se nam v molitvi.

Škofje vabijo vse vernike, da spremljajo prenos velikonočne svete maše iz mariborske stolnice na TV SLO 2 ob 10.00.

Škofje vabijo vse vernike, da spremljajo prenos papeževega blagoslova Mestu in svetu, ki bo predvidoma na TV SLO 1 ob 12.00.

Bela nedelja oziroma nedelja Božjega usmiljenja, 19. april 2020

Verniki vabljeni, da spremljate prenos svete maše iz mariborske stolnice na TV SLO 2 ob 10.00.

Škofje določajo, da duhovniki zaradi nevarnosti širjenja okužb vernikom ne smejo podeljevati zakramenta sprave – spovedi.

Verouk in svete birme

V skladu z Izrednimi navodili verouk do preklica odpovedan.

Škofje so prestavili birme na čas, ko bodo odpravljeni ukrepi za omejevanje epidemije. Škofje bodo duhovnikom pravočasno posredovali navodila o novih datumih.