Misli in molitve

POSVETILNA MOLITEV

Presveta Devica Marija! Ti si Jezusova mati: Ti si ga pod srcem nosila, ga rodila in z njim pod križem trpela. Ti si tudi naša Mati: tvoja  materinska roka nas je varovala skozi vso zgodovino. Tebi izročamo sami sebe, da bi v molitvi in pokori spreminjali svoja srca. Tebi izročamo naše družine, da bi bile odprte za življenje in bi mladim odkrivale duhovne vrednote. Tebi izročamo Cerkev na Slovenskem, da bi v zvestobi evangeliju gradila edinost. Tebi izročamo slovensko domovino, da bi napredovala v luči vere in krščanskega izročila. Tebi izročamo naše rojake po svetu,  da bi ostali zvesti Bogu in svoji domovini. Tebi naša Mati, se danes vsi skupaj posvetimo. Sprejmi nas v svoje varstvo in nas izroči svojemu Sinu Jezusu, našemu Odrešeniku, ki živi in kraljuje vekomaj. Amen.

Sveta Marija Vnebovzeta, prosi za nas!

Oče naš. Zdrava Marija! Slava Očetu.

Blagoslov cvetja in zelišč na Marijino Vnebovzetje

Na vrhuncu poletja praznuje Cerkev praznik Marijinega Vnebovzetja. Marija z dušo in telesom vzeta v nebo. V Mariji slavimo, da celo v smrti z dušo in telesom pridemo k Bogu. Telo bo razp...