Avtor: zuturnisce Objavljeno: 1. 04. 2023

Pregled dogajanj

VELIKONOČNA SPOVED STAREJŠIH IN BOLNIKOV PO KAPELAH IN DOMOVIH

ponedeljek, 3. 4.: ob 9. uri v Nedelici, ob 11. uri v Brezovici, ob 15. uri v Renkovcih; po maši obisk bolnikov na domu

ter v torek, 4. 4.: ob 9. uri v Gomilici in ob 11. uri v Lipi; po maši obisk bolnikov na domu.

Bolnike v Turnišču bomo obiskali v ponedeljek, 3. 4., dopoldan po jutranji sv. maši. Bolnike prijavite kot običajno. Na prvi petek v aprilu (7. aprila je veliki petek) ne bo maš in obiskov bolnikov po domovih, ker bo to 3. in 4. aprila.

VELIKI TEDEN

Cvetna nedelja, 2. april:

svete maše ob 7.00, 9.00 in 10.30 ter pri klarisah ob 18.00.

Blagoslov „ibovine” in pomladnega zelenja ter oljčnih vejic bo ob 8.30 pri sv. Antonu, nato procesija v cerkev. Pri tej procesiji kristjani obhajamo Kristusov slovesen prihod v Jeruzalem, ko so ga množice pozdravljale: „Blagoslovljen, ki prihaja v Gospodovem imenu, hozana Davidovemu sinu.” Blagoslovljeno zelenje ponesite na svoje domove kot znamenje Božjega blagoslova.

Ob 14.00 uri križev pot v naravi v spomin na duhovnika Danijela Halasa. Križev pot vodijo: 1. postajo mladi iz Lipe, 2. postajo mladi iz Brezovice, 3. postajo mladi iz Gomilice, 4. postajo mladi iz Renkovcev, 5. postajo mladi iz Nedelice, 6. postajo mladi iz Turnišča, 7. postajo Karitas, 8. postajo pevci cerkvenega pevskega zbora, 9. postajo člani Čevljarskega ceha iz Turnišča, 10. postajo člani Krojaškega ceha iz Turnišča, 11. postajo člani Kovaškega ceha iz Turnišča, 12. postajo Mežnarski cej, 13. postajo Društvo Srca Jezusovega in 14. postajo sredina večerna molitvena skupina.

Rože za Božji grob prinesite v velikem tednu, v četrtek zvečer ali v petek zjutraj. Dar za rože lahko darujete pri cehmeštrih ali pri zakristanki Emici.

Veliki četrtek, 6. april:

Pri krizmeni maši na veliki četrtek dopoldan g. škof skupaj z vsemi zbranimi duhovniki blagoslovi bolniško in krstno olje ter posveti sveto krizmo. H krizmeni sv. maši vabljeni vsi verniki.

Sveta maša v župnijski cerkvi bo samo ob 19. uri. Zahvalili se bomo za dar svete maše in dar duhovništva. Med sv. mašo bo obred umivanja nog „dvanajsterim apostolom.” Po sv. maši prenesemo Najsvetejše k stranskemu oltarju, kjer bo molitvena ura za duhovnike in nove duhovniške poklice. Posebej bodo pri tej sv. maši sodelovali starši s prvoobhajanci. Pri klarisah bo sv. maša zvečer ob 18. uri.

Veliki petek, 7. april:

Ob 15. uri križev pot v cerkvi.

Ob 19. uri obredi velikega petka ob spominu Jezusovega trpljenja in smrti.

Po obredih čaščenje pri Božjem grobu.

Na veliki petek ni svete maše. Ta dan je tudi strogi post.

Obredi velikega petka pri sestrah klarisah ob 18. uri.

Velika sobota, 8. april:

Ob 7. uri blagoslov ognja pri kapeli sv. Antona. Blagoslov ognja ima veliko simbolno vrednost, na tem ognju pripravimo velikonočna jedila. Vabljeni, da pridete po ogenj.

Ves dan častimo Jezusa v Najsvetejšem zakramentu v Božjem grobu.

Molitev pri Božjem grobu:

od 8.00 do 9.00: Renkovci

od 9.00 do 10.00: Nedelica

od 10.00 do 11.00: šolarji od 1. do 9. razreda, skupaj s starši

ob 11.00: blagoslov velikonočnih jedil v Turnišču

od 12.00 do 13.00: Turnišče

od 13.00 do 14.00: molitev in premišljevanje v tihoti

od 14.00 do 15.00: Gomilica

od 15.00 do 16.00: Lipa

od 16.00 do 17.00: Brezovica

ob 17.00: blagoslov velikonočnih jedil v Turnišču

od 18.00 do 19.00: mladina, animatorji

ob 19.00: začetek obredov velikonočne vigilije:

blagoslov ognja in velikonočne sveče pred cerkvijo, hvalnica velikonočni sveči, besedno bogoslužje, obnovitev krstnih obljub (s seboj prinesite svoje krstne sveče) in evharistično bogoslužje. Velikonočna vigilija je najbogatejše in najpomembnejše bogoslužje vsega cerkvenega leta, zato vsi vabljeni.

Pri sestrah klarisah bo vigilija (sv. maša) ob 18. uri.

Blagoslov velikonočnih jedil po kapelah:

ob 13. uri v Gomilici in Brezovici; ob 14. uri v Nedelici in Lipi; ob 15. uri v Renkovcih; ob 11. in ob 17. uri v Turnišču.

Velika noč, 9. april:

sveti maši v cerkvi ob 8.00 in 10.00 uri; pri sestrah klarisah ob 6.00 in 18.00 uri.

Po jutranji sv. maši v cerkvi sledi vstajenjska velikonočna procesija skozi Turnišče, sodelujejo tudi cejska društva, gasilci in godba iz župnije in vsi verniki.

Velikonočni ponedeljek, 10. april:

sv. maše ob: 7.00, 9.00 in 10.30. Pri sestrah klarisah ob 18.00 uri.

bela nedelja, 16. april – zakonci jubilanti:

Na belo nedeljo vabljeni k sv. maši ob 10.30 zakonci jubilanti, ki v tem koledarskem letu obhajate okrogle obletnice sklenitve svetega zakona. Med sveto mašo boste obnovili zakonske obljube. Prosimo vas, da se prijavite v pisarni zaradi podelitve posebne spominske listine z vašimi imeni in obletnico.